Atrakcje

Muzea

Dom rodzinny Ojca Świetego Jana Pawła II

Wystawa w Domu Rodzinnym Papieża Jana Pawła II ma zilustrować i upamietnić Jego życie i działalność w Polsce, aż do momentu, w którym opuścił ją na stałe, wybrany biskupem Rzymu.

Dwór w Stryszowie

Stryszowski dwór położony nieopodal Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, należy do grupy najciekawszych zabytków dawnego budownictwa rezydencjalnego w tym rejonie.

Muzeum Miejskie

Budynek, w którym mieści się muzeum miejskie, należy do najstarszych w mieście (pochodzi z ok. 1800 roku) i ma charakter klasycystycznej kamienicy w typie dworku.

Muzeum Polsko - Amerykańskie

Wizytówką Muzeum jest ekspozycja poświęcona amerykańskiemu bombowcowi B-24 Liberator o nazwie „Hell´s Angel” i jego jedenastoosobowej załodze, która została zestrzelona po bombardowaniu zakładów chemicznych w Oświęcimiu 13 września 1944 roku.

Muzeum browaru żywiec

Muzeum mieści się w dawnych, wykutych w litej skale, piwnicach leżakowych, czyli najniższym poziomie Browaru w Żywcu.

Muzeum Auschwitz - Birkenau

Niemiecki zespół obozów koncentracyjnych i obozów zagłady na terenie Oświęcimia i pobliskich miejscowości istniejący w latach 1940-1945. Jest to jedyny obóz koncentracyjny znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, figuruje tam pod oficjalną nazwą Auschwitz-Birkenau.

Muzeum Historyczno-entograficzne

Muzeum Historyczno-Entograficzne obejmuje dwa oddzielne obiekty: pomieszczenie mieszkalne, stodołę oraz niewielki park roślinny. Znajdują się w nich meble i urządzenia codziennego użytku, używane w latach trzydziestych.

Zarezerwuj
nocleg online

Noclegi możesz wygodnie zarezerwować w serwisie Booking.com. Jesteśmy również widoczni w Trip Advisor.

4.5

Doskonale

8.0

Bardzo dobra

Inne atrakcje w okolicy

Zobacz pozostałe atrakcje w pobliżu. Nasz obiekt noclegowy to świetna baza lokalizacyjna dla wielu atrakcji w regionie. 

Szlaki rowerowe

Piesze trasy

Miejsca święte

Dla aktywnych

Rozrywka